Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Seata Tarraco, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Seat Tarraco . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użytkowanie samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu mechanicznego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Seat Tarraco się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Seat Tarraco.

Jaki jest cel stacyjki mojego Seat Tarraco?

W ramach projektu stacyjka Twojego Seat Tarraco to funkcja bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowanej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Seat Tarraco poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje on kluczyka samochodowego. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który się nie kręci lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Seat Tarraco?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym Seat Tarraco . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Seat Tarraco jest zablokowana, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą często wymieniasz, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Seat Tarraco :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Seat Tarraco : Jak wspomnieliśmy powyżej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Seat Tarraco, który uległ awarii: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Seat Tarraco: Nareszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Seata Tarraco na 5-osobowego?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Seat Tarraco?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania klucz utknął w stacyjce Seat Tarraco . W zależności od źródła Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Seat Tarraco jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Seat Tarraco.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz, aby rozpocząć Seat Tarraco.

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Seat Tarraco, przejdź do naszej kategorii Seat Tarraco.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector