Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce skody fabia, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce skody fabia . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użycie pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa twojej skody fabia się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk w stacyjce skody fabia.

Jaki jest cel blokady zapłonu mojej skody fabia?

W ramach projektu blokada zapłonu twojej skody fabia jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest on montowany na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzony w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu skody fabia poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, zwykle odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojej skody fabia?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym skody fabia . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojej skody fabi jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymienić z powodu normalnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne powody a stacyjka blokująca się w skodzie fabia :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojej skody fabia : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Składnik zapłonu Twojej skody fabia, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, który zwykle włączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonu Twojej skody fabii: Wreszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i w ten sposób uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej skodzie fabia?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojej skody fabia?

Teraz przechodzimy do rozwiązań dostępnych do obsługi klucz utknął w stacyjce skody fabia . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojej skody fabia jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojej skody fabia.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz, aby rozpocząć swoją skoda fabia.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skody fabia, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda fabia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector