Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Skody Kamiq, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Skody Kamiq . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojej Skody Kamiq się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Skody Kamiq.

Jaki jest cel stacyjki mojej Skody Kamiq?

W ramach projektu blokada zapłonu Twojej Skody Kamiq jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, wynalezionego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie rozruchu Twojej Skody Kamiq poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który integruje zamek z kluczykiem i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Skodzie Kamiq ?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojej Skody Kamiq?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym Skody Kamiq . Teraz, gdy opisaliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojej Skody Kamiq, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasze treści na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić ze względu na regularne zużycie. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Skodzie Kamiq :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojej Skody Kamiq : Jak już wyjaśniliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś poczuć walkę z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojej Skody Kamiq, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman, zwykle dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojej Skody Kamiq: Nareszcie ostatnia okazja i jest to mniej lub bardziej logiczne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł on poskręcać wewnętrzne elementy i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Skodzie Kamiq?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojej Skody Kamiq?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Skody Kamiq . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojej Skody Kamiq jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojej Skody Kamiq.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia Skody Kamiq.

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Skody Kamiq, spójrz na kategorię Skoda Kamiq.

Ссылка на основную публикацию