Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce smarta fortwo, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego smarta fortwo . Szczególnie frustrujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użytkowanie samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego smarta fortwo się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego smarta fortwo.

Jaki jest cel stacyjki mojego smarta fortwo?

W ramach projektu stacyjka Twojego smarta fortwo jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Twojego smarta fortwo poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle połączony z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odwołujemy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego smarta fortwo?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego smarta fortwo? . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego smarta fortwo, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymienić ze względu na regularne zużycie. W tym artykule są różne powody zapłon, który blokuje się w smart fortwo :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego smarta fortwo : Jak powiedzieliśmy wcześniej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinien wystąpić problem z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego smarta fortwo, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman często uwzględniamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego smarta fortwo: Wreszcie ostatnia okazja, i to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i w ten sposób uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany klucz w moim smart forfour?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego smarta fortwo?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego smarta fortwo . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego smarta fortwo jest zapchany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman Twojego smarta fortwo.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał da ci nowy klucz, aby rozpocząć swój smart fortwo.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta fortwo, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector