Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Subaru Forester, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Subaru Forester . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Subaru Forestera się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Subaru Forester.

Jaki jest cel stacyjki mojego Subaru Forestera?

W ramach projektu stacyjka Twojego Subaru Forester jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, wynalezionego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Subaru Forester poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, zwykle odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Subaru Forester?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym Subaru Forester . Teraz, gdy opisaliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli to kierownica Twojego Subaru Forester jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Subaru Forester :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Subaru Forester : Jak wyjaśniliśmy wcześniej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu twojego Subaru Forester, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, który zwykle włączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową Twojego Subaru Forestera: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana, aby odblokować kierownicę twojego pojazdu mechanicznego, mógł skręcić elementy wewnętrzne i w ten sposób złamać neimana.
Weiterlesen:
Gdzie jest starter w Subaru Forester ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Subaru Forester?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy klucz utknął w stacyjce Subaru Forester . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Subaru Forester jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman twojego Subaru Forester.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego twoja stacyjka nie jest już odblokowana to niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), proponujemy udać się do eksperta, który też będzie musiał dać Ci nowy klucz do rozpoczęcia Subaru Forester.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Forester, zapoznaj się z naszą kategorią Subaru Forester.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector