Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Subaru Imprezy, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Subaru Impreza . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użytkowanie samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Subaru Imprezy się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Subaru Imprezy.

Jaki jest cel stacyjki mojego Subaru Imprezy?

W ramach projektu stacyjka Twojego Subaru Impreza jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, stworzonej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Subaru Impreza poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka samochodowego. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Subaru Imprezy?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym Subaru Impreza . Teraz, gdy opisaliśmy szczegółowo, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Subaru Impreza, nie wahaj się przejrzeć nasze treści na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić w wyniku normalnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne wyjaśnienia stacyjka blokująca się w Subaru Impreza :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Subaru Impreza : Jak powiedzieliśmy wcześniej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku mogą wystąpić problemy z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Subaru Impreza, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman często uwzględniamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonową Twojego Subaru Imprezy: Wreszcie ostatnia okazja, i to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i w ten sposób uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Problem sondy lambda w Subaru Impreza

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Subaru Imprezy?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Subaru Impreza . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Subaru Impreza jest zapchany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman twojego Subaru Impreza.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również muszę dać ci nowy klucz, aby uruchomić Subaru Impreza.

.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Imprezy, spójrz na kategorię Subaru Impreza.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector