Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Subaru Legacy, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Subaru Legacy . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z pojazdu silnikowego. W związku z tym zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Subaru Legacy się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Subaru Legacy.

Jaki jest cel stacyjki mojego Subaru Legacy?

W ramach projektu stacyjka Twojego Subaru Legacy to funkcja bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest on montowany na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzony w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Subaru Legacy poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w twoim zapłonie Subaru Legacy?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Subaru Legacy . Teraz, gdy opisaliśmy szczegółowo, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Subaru Legacy jest zablokowana, nie wahaj się przeczytać naszej strony z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Subaru Legacy :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Subaru Legacy : Jak wyjaśniliśmy powyżej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zostać obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe funkcjonowanie. W takim przypadku powinieneś poczuć problem z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Subaru Legacy, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową Twojego Subaru Legacy: Wreszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, że ​​jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana, aby odblokować kierownicę twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Silnik Subaru Legacy grzechocze, gdy jest zimny

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Subaru Legacy?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do obsługi klucz utknął w stacyjce Subaru Legacy . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Subaru Legacy jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinno odblokować neiman twojego Subaru Legacy.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu z powodu elementu wewnętrznego Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, wkładka zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również będzie musiał da ci nowy klucz, aby rozpocząć Subaru Legacy.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Legacy, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector