Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Suzuki Across, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Suzuki Across . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użytkowanie samochodu. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Suzuki Across się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Suzuki Across.

Do czego służy stacyjka mojego Suzuki Across?

W ramach projektu stacyjka Twojego Suzuki Across to funkcja bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie samochodu przed próbami kradzieży. Jest montowany na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowany w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Suzuki Across poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, generalnie odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w mojej karcie klucza Suzuki Across?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Suzuki Across?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Suzuki Across? . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Suzuki Across, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz regularnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymienić z powodu regularnego zużycia. W tym artykule są różne powody zapłon, który blokuje się w Suzuki Across :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Suzuki Across : Jak wyjaśniliśmy wcześniej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Suzuki Across, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman, zwykle dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Suzuki Across: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana przy odblokowywaniu kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie w moim Suzuki Across?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu Suzuki Across?

Teraz przechodzimy do rozwiązań dostępnych do obsługi kluczyk utknął w stacyjce Suzuki Across . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Suzuki Across jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Suzuki Across.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu z powodu elementu wewnętrznego Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do specjalisty, który również będzie musiał da ci nowy klucz, aby rozpocząć swoje Suzuki Across.

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Suzuki Across, spójrz na kategorię Suzuki Across.

Ссылка на основную публикацию