Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagen Polo 3, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 3 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użycie pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagen Polo 3 się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Polo 3.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Polo 3?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Polo 3 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, wynalezionego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagen Polo 3 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 3?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Polo 3 . Teraz, gdy opisaliśmy już, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagen Polo 3, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasze treści na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volkswagen Polo 3 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Polo 3 : Jak powiedzieliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć trudności z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volkswagen Polo 3, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Polo 3: Wreszcie, ostatnia możliwość, i jest to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana, aby odblokować kierownicę twojego pojazdu mechanicznego, mógł on poskręcać wewnętrzne elementy, a tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volkswagen Polo 8 pozostaje włączona

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Polo 3?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 3 . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą takie same, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagen Polo 3 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagen Polo 3.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), sugerujemy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał daje nowy kluczyk do uruchomienia Volkswagena Polo 3.

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 3, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector