Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagen Polo 4, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 4 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagen Polo 4 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Polo 4.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Polo 4?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Polo 4 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest montowany na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagen Polo 4 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 4?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Polo 4 . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Volkswagena Polo 4 jest zablokowana, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się wydawać, że musisz go wymienić w wyniku normalnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volkswagen Polo 4 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagen Polo 4 : Jak wyjaśniliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś wyczuć komplikacje przy wkładaniu i przekręcaniu klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volkswagen Polo 4, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman często uwzględniamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić kluczyka w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Polo 4: Wreszcie ostatnia okazja, i jest to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Polo 4?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 4 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagen Polo 4 jest zatkany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagen Polo 4.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również musisz dać ci nowy kluczyk, aby uruchomić swojego Volkswagena Polo 4.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Polo ?

.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Volkswagen Polo 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector