Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagen Polo 5, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 5 . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagen Polo 5 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Polo 5.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Polo 5?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Polo 5 jest funkcją bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, wynalezionego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagen Polo 5 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka do Twojego samochodu. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Volkswagen Polo 4 nie działa

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 5?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Polo 5 . Teraz, gdy opisaliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagen Polo 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymienić w wyniku regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volkswagen Polo 5 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Polo 5 : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Podzespół zapłonu Twojego Volkswagen Polo 5, który uległ awarii: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, gdy mówimy o neimanie, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Polo 5: Wreszcie ostatnia okazja, a jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i w ten sposób uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Fotel utknął Volkswagen Polo 4 na swoim miejscu

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Polo 5?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 5 . W zależności od źródła Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagen Polo 5 jest zatkany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagen Polo 5.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie miał aby dać Ci nowy kluczyk do uruchomienia Twojego Volkswagena Polo 5.

.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 5.

Ссылка на основную публикацию