Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagen Polo 8, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów o tym, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 8 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użytkowanie samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagen Polo 8 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Polo 8.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Polo 8?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Polo 8 to funkcja bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowanej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagen Polo 8 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neiman, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 6 ?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 8?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Polo 8 . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Volkswagen Polo 8 jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią w tej sprawie. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić w wyniku normalnego zużycia. Oto różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Polo 8 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagen Polo 8 : Jak powiedzieliśmy wcześniej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś odczuwać problemy z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Podzespół zapłonu Twojego Volkswagen Polo 8, który uległ awarii: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Polo 8: Nareszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana przy odblokowywaniu kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Volkswagen Polo 3

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Polo 8?

Przechodzimy teraz do dostępnych rozwiązań, z którymi możesz sobie poradzić kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Polo 8 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagen Polo 8 jest zatkany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagen Polo 8.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również musisz dać ci nowy kluczyk, aby uruchomić swojego Volkswagena Polo 8.

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagen Polo 8, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 8.

Ссылка на основную публикацию