Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 4, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 4 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie korzystanie z samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 4 się zacięła? A na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 4.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Golfa 4?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Golfa 4 jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Twojego Volkswagena Golfa 4 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje on Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 4?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Golfa 4 . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagena Golfa 4, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na niego wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volkswagen Golf 4 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Golfa 4 : Jak powiedzieliśmy wcześniej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe funkcjonowanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Awaria podzespołu zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 4: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, gdy wspominamy o neiman często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 4: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym złamać neiman.
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volkswagenie Golfie 4 pozostaje włączona

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Golfa 4?

Teraz przechodzimy do rozwiązań dostępnych do obsługi kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 4 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Golfa 4 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Golfa 4.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do fachowca, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz do uruchomienia Volkswagena Golfa 4.

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector