Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 5, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 5 . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 5 się zacięła? A na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 5.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Golfa 5?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Golfa 5 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest on umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, opracowanego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Twojego Volkswagena Golfa 5 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 5?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Golfa 5 . Teraz, gdy opisaliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagena Golfa 5, nie wahaj się przejrzeć naszego artykułu na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volkswagen Golf 5 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Golfa 5 : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś poczuć komplikacje wkładając i przekręcając klucz, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Awaria podzespołu zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 5: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, gdy mówimy o neiman często uwzględniamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest niesprawna, neiman nie pozwoli przekręcić kluczyka w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 5: Nareszcie ostatnia okazja i jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Volkswagen Golf 8

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Golfa 5?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 5 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Golfa 5 jest zapchany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Golfa 5.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał podarujesz nowy kluczyk, aby rozpocząć swój Volkswagen Golf 5.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector