Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 7, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 7 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z samochodu. W związku z tym zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 7 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Golfa 7.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Golfa 7?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Golfa 7 jest funkcją bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, stworzonej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Twojego Volkswagena Golfa 7 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który integruje zamek z kluczykiem i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neiman, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Volkswagenie Golfie?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 7?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Golfa 7 . Teraz, gdy opisaliśmy już, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Volkswagena Golfa 7 jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasz artykuł na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą często wymieniasz, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Golf 7 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Golfa 7 : Jak powiedzieliśmy wcześniej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 7, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 7: Nareszcie ostatnia okazja i jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Volkswagenie Golfie 6?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Golfa 7?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 7 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Golfa 7 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Golfa 7.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do fachowca, który również będzie musiał daje nowy klucz, aby rozpocząć swój Volkswagen Golf 7.

.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 7.

Ссылка на основную публикацию