Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 8, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 8 . Szczególnie irytujące jest to, że zablokowany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 8 się zacięła? A na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 8.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Golfa 8?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Golfa 8 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest on montowany na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzony w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Twojego Volkswagena Golfa 8 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpoznaje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, zwykle odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Golfa 8?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Golfa 8 . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagena Golfa 8, nie wahaj się przeczytać naszej strony z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić w wyniku normalnego zużycia. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Golf 8 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Golfa 8 : Jak wspomnieliśmy wcześniej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe funkcjonowanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Awaria podzespołu zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 8: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Golfa 8: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana przy odblokowywaniu kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł poskręcać wewnętrzne elementy, a tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 6 ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Golfa 8?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 8 . W zależności od pochodzenia problemu rozwiązania będą różne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Golfa 8 jest zapchany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Golfa 8.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana to niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), sugerujemy udanie się do specjalisty, który również musisz dać ci nowy klucz, aby rozpocząć Volkswagen Golf 8.

.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector