Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Transportera 4, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 4 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie korzystanie z samochodu. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagena Transportera 4 zablokowała się? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 4.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Transportera 4?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Transportera 4 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest on umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowany w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagena Transportera 4 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle połączony z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odwołujemy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 4?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Transportera 4 . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volkswagena Transportera 4, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymienić w wyniku regularnego zużycia. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Transporter 4 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Transportera 4 : Jak już wyjaśniliśmy, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe funkcjonowanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć komplikacji podczas wkładania i przekręcania klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 4, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 4: Nareszcie ostatnia okazja i jest to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowywanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Transportera 4 na 5-osobowego?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Transportera 4?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 4 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Transportera 4 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Transportera 4.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to w wyniku wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana to niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), sugerujemy udanie się do eksperta, który również będzie miał aby dać Ci nowy kluczyk do uruchomienia Twojego Volkswagena Transportera 4.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector