Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Transportera 5, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 5 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagena Transportera 5 zablokowała się? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 5.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Transportera 5?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Transportera 5 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, opracowanego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagena Transportera 5 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka do Twojego samochodu. Jest ściśle połączony z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Jak wymienić lusterko boczne w moim Volkswagen Transporter 6?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 5?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Transportera 5 . Teraz, gdy opisaliśmy szczegółowo, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Volkswagena Transportera 5 jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu normalnego zużycia. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Transporter 5 :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Transportera 5 : Jak wspomnieliśmy wcześniej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś poczuć walkę z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 5, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, który zwykle włączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 5: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej racjonalna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł poskręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Volkswagen Transporter ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Transportera 5?

Przechodzimy teraz do dostępnych rozwiązań, z którymi możesz sobie poradzić kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 5 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagen Transporter 5 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Transportera 5.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego twoja stacyjka nie jest już odblokowana to niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), proponujemy udać się do eksperta, który też będzie musiał dać nowy klucz do uruchomienia Volkswagena Transportera 5.

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Transporter 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 5.

Ссылка на основную публикацию