Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Transportera 6, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 6 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volkswagena Transportera 6 zablokowała się? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Volkswagena Transportera 6.

Jaki jest cel stacyjki mojego Volkswagena Transportera 6?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volkswagena Transportera 6 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzonego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Volkswagena Transportera 6 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka do Twojego samochodu. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, zwykle odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 6?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volkswagena Transportera 6 . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Volkswagena Transportera 6 jest zablokowana, nie wahaj się przejrzeć naszą stronę z treścią w tej sprawie. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą często wymieniasz, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Volkswagen Transporter 6 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volkswagena Transportera 6 : Jak wyjaśniliśmy wcześniej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć trudności z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Awaria podzespołu zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 6: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Volkswagena Transportera 6: Nareszcie ostatnia okazja i jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Volkswagen Transporter 4?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volkswagena Transportera 6?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volkswagena Transportera 6 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volkswagena Transportera 6 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman Twojego Volkswagena Transportera 6.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do fachowca, który również będzie musiał dać nowy klucz do uruchomienia Volkswagena Transportera 6.

.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 6 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector