Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Volvo XC60, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volvo XC60 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie korzystanie z samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Volvo XC60 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Volvo XC60.

Jakie jest przeznaczenie stacyjki mojego Volvo XC60?

W ramach projektu stacyjka Twojego Volvo XC60 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie rozruchu Twojego Volvo XC60 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie zidentyfikuje Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volvo XC60?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Volvo XC60 . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Volvo XC60, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić w wyniku normalnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Volvo XC60 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Volvo XC60 : Jak powiedzieliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Volvo XC60, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, gdy wspominamy o neiman, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonu Twojego Volvo XC60: Nareszcie ostatnia możliwość i to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Volvo XC60?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Volvo XC60?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Volvo XC60 . W zależności od pochodzenia problemu rozwiązania nie będą takie same, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Volvo XC60 jest zatkany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman Twojego Volvo XC60.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do specjalisty, który również będzie miał aby dać Ci nowy kluczyk do uruchomienia Twojego Volvo XC60.

.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60 znajdziesz w kategorii Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector