Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka olejowa Ford Expedition, która pozostaje włączona

Dbanie o swój pojazd jest niezbędne w dzisiejszych czasach, prawdę mówiąc, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub nie bierzesz pod uwagę oznak nietypowości, istnieje duże ryzyko, że odkryjesz, że Twój pojazd mechaniczny znika. Właśnie tą sprawą będziemy się dzisiaj zajmować, jednym z objawów, które najbardziej niepokoją właścicieli samochodów, jest to, że lampka oleju na Ford Expedition . Aby pomóc Ci przeanalizować tę lampkę ostrzegawczą, najpierw dowiemy się, co to jest lampka ostrzegawcza oleju na punktach Ford Expedition, a następnie za chwilę jak postępować, jeśli lampka ostrzegawcza oleju świeci się na Ford Expedition? .

Lampka kontrolna oleju w Ford Expedition

Rola światła oleju w Ford Expedition

Więc zaczynamy naszą treść od znaczenie światła oleju na Ford Expedition . To ostrzeżenie jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, w rzeczywistości z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony, powinien skończyć się ochroną jednostki silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil poważnie uszkodzić jednostkę silnika. Celem oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych silnika i unikanie najmniejszego tarcia, chłodzenie jednostki silnika i usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym mechanizmom działać bez zepsucia, jednostka silnika pracująca bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Bardzo ważne jest, aby zawsze mieć wystarczająco dobry poziom oleju i ciśnienie, aby upewnić się, że działa we właściwych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Ford Expedition, więc nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym przewodniku, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Ford Expedition, co robić?

Dlaczego w Ford Expedition zapala się lampka ostrzegawcza oleju?

Przejdziemy teraz do różnych powodów a lampka ostrzegawcza oleju w silniku, która zapala się w Ford Expedition . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto komplikacje związane z tym ostrzeżeniem:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, sugeruje to, że twój poziom oleju nie jest wystarczająco dobry.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który jest przydatny do ciągłego monitorowania poziomu ciśnienia oleju w silniku Twojego Ford Expedition, może zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą oleju w Twoim pojeździe silnikowym. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojego Ford Expedition!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, awaria pompy oleju spowoduje zapalenie się czerwonej lampki oleju na desce rozdzielczej Twojego Ford Expedition, olej nie będzie już skutecznie krążył w Twoim silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo krytyczne .

Co się stanie, jeśli lampka kontrolna oleju zapali się na Twoim Ford Expedition?

Postaramy się teraz podać działania, które należy wykonać w przypadku: lampka ostrzegawcza oleju zapala się lub miga w Ford Expedition .

Co zrobić, jeśli w Ford Expedition świeci się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w bezpośrednim niebezpieczeństwie , nie mniej jednak jazda z tą lampką nie jest dobrym pomysłem bo pokazuje że Twój poziom oleju nie wystarcza . W związku z tym wymagane jest: sprawdź poziom oleju jak najszybciej i sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Ford Expedition, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, który odnosi się do tego problemu, jeśli jest to Twoja okoliczność.

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację Ford Expedition?

Co zrobić, gdy w Ford Expedition świeci się czerwony wziernik oleju?

Oznacza to, że masz W Ford Expedition świeci się czerwona lampka oleju . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz jednostkę silnika lub ryzykujesz uszkodzeniem jednostki silnika. Następnie zadzwonić do warsztatu aby mógł ustalić przyczynę awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i w konsekwencji kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej problem Pompa olejowa i w takiej sytuacji będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Expedition, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ford Expedition.

Ссылка на основную публикацию