Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka olejowa Subaru Legacy, która pozostaje włączona

W ostatnich czasach zwracanie uwagi na swój pojazd jest konieczne, w rzeczywistości, jeśli nie wykonujesz najniższych rutynowych czynności serwisowych lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nieprawidłowości, istnieje poważne ryzyko, że odkryjesz, że Twój pojazd staje się nieprzyjemny w użytkowaniu. To jest właśnie temat, którym będziemy się zajmować w tym artykule, jedną ze wskazań, które najbardziej niepokoją właścicieli samochodów, jest to, że lampka oleju na Subaru Legacy . Aby pomóc Ci przeanalizować tę lampkę ostrzegawczą, najpierw odkryjemy, co oznacza ta lampka ostrzegawcza oleju w Subaru Legacy, a następnie za chwilę jak postępować jeśli lampka ostrzegawcza oleju jest włączona w Subaru Legacy? .

Wskaźnik światła oleju w Subaru Legacy

Rola lampy naftowej w Subaru Legacy

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od zainteresowanie lampą olejową na Subaru Legacy . Ten sygnał jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, w rzeczywistości z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony, powinien skończyć się ochroną jednostki silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil krytycznie uszkodzić jednostkę silnika. Zadaniem Twojego oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych Twojego silnika i unikanie najmniejszego tarcia, chłodzenie jednostki silnika oraz usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to na pracę wszystkich tych elementów bez zepsucia, jednostka silnika pracująca bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. W związku z tym konieczne jest stałe utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju i ciśnienia, aby mieć pewność, że działa we właściwych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Subaru Legacy, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszego artykułu, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Subaru Legacy ?

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w Subaru Legacy?

Przejdziemy teraz do różnych wyjaśnień lampka ostrzegawcza oleju w silniku, która zapala się w Subaru Legacy . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto problemy związane z tym ostrzeżeniem:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, to znaczy, że masz za mało oleju.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który jest wykorzystywany do ciągłego monitorowania poziomu ciśnienia oleju w silniku Twojego Subaru Legacy, może spowodować zapalenie się czerwonej lampki ostrzegawczej oleju w pojeździe silnikowym. Będzie potrzebny do natychmiastowego wyłączenia silnika Twojego Subaru Legacy!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, problem z pompą oleju spowoduje zapalenie się czerwonej kontrolki oleju na desce rozdzielczej Subaru Legacy, olej nie będzie już skutecznie krążył w silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo ważne .

Co się stanie, jeśli w Twoim Subaru Legacy zapali się kontrolka oleju?

Postaramy się teraz podać działania, które należy wykonać w przypadku lampka ostrzegawcza oleju zapalająca się lub migająca w Subaru Legacy .

Co zrobić, jeśli na Subaru Legacy świeci się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w bezpośrednim niebezpieczeństwie , nie mniej jednak jazda z tym światłem nie jest mądrą decyzją bo to oznacza, że ​​Twój poziom oleju jest niewystarczający . Dlatego konieczne jest: sprawdź poziom oleju tak szybko, jak to możliwe i sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Subaru Legacy, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który dotyczy tego problemu, jeśli jest to Twoja okoliczność.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Subaru Legacy ?

Co zrobić, gdy w Subaru Legacy świeci się czerwona wziernik oleju?

Wskazuje, że masz w Subaru Legacy pali się czerwona lampka oleju . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zatrzymaj swój silnik lub ryzykujesz uszkodzeniem jednostki silnika. Następnie zadzwonić do mechanika samochodowego żeby mógł odróżnić źródło niepowodzenia i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i dlatego kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej problem Pompa olejowa i w takiej sytuacji będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Legacy, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию