Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka olejowa Volkswagen Golf 3, która pozostaje włączona

W dzisiejszych czasach pilnowanie samochodu ma fundamentalne znaczenie, jeśli nie wykonujesz rutynowych czynności serwisowych lub nie bierzesz pod uwagę sygnałów nietypowych, ryzykujesz, że Twój pojazd stanie się nieprzyjemny. używać. To jest właśnie ta sprawa, z którą będziemy się dzisiaj zajmować, jednym ze wskaźników, które najbardziej niepokoją właścicieli samochodów, jest to kontrolka oleju w Volkswagen Golf 3 . Aby ułatwić przeglądanie tej kontrolki, najpierw dowiemy się, co oznacza ta kontrolka oleju w Volkswagenie Golfie 3, a następnie za chwilę jak postępować jeśli kontrolka oleju świeci się w Volkswagen Golf 3? .

Lampka kontrolna oleju w Volkswagen Golf 3

Rola światła oleju w Volkswagen Golf 3

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią od znaczenie lampki olejowej w Volkswagenie Golfie 3 . To ostrzeżenie jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, prawda jest taka, że ​​czujnik płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony powinien doprowadzić do ochrony silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil poważnie uszkodzić silnik. Zadaniem oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych silnika i unikanie najmniejszego tarcia, chłodzenie silnika i usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym elementom pracować bez zepsucia, silnik pracujący bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć wystarczająco dobry poziom oleju i ciśnienie, aby mieć pewność, że działa we właściwych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Volkswagena Golfa 3, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszego artykułu, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Weiterlesen:
W moim Volkswagenie Golfie 3 pali się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagenie Golfie 3?

Przejdziemy teraz do różnych wyjaśnień lampka ostrzegawcza oleju silnikowego zapalająca się w Volkswagenie Golfie 3 . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto komplikacje związane z tym pokazem ostrzegawczym:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, oznacza to, że twój poziom oleju nie jest wystarczająco dobry.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który stale monitoruje poziom ciśnienia oleju w silniku Twojego Volkswagena Golfa 3, może powodować zapalenie się czerwonej lampki ostrzegawczej oleju w Twoim pojeździe silnikowym. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojego Volkswagena Golfa 3!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak czujnik ciśnienia, problem z pompą oleju spowoduje zapalenie się czerwonej lampki oleju na desce rozdzielczej Twojego Volkswagena Golfa 3, olej nie będzie już skutecznie krążył w silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo krytyczne.

Co się stanie, jeśli w Twoim Volkswagenie Golfie 3 zapali się kontrolka oleju?

Postaramy się teraz przedstawić procedury, które należy przeprowadzić w przypadku: zapala się lub miga lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagenie Golfie 3 .

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Golfie 3 pali się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w bezpośrednim niebezpieczeństwie , jednak jazda z tym światłem nie jest mądrą decyzją bo implikuje że Twój poziom oleju nie wystarcza . W związku z tym wymagane jest: sprawdź poziom oleju jak najszybciej i sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Volkswagenie Golfie 3, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści, która odnosi się do tego problemu, jeśli tak jest w Twoim przypadku.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 4 ?

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Golfie 3 świeci się czerwony wziernik oleju?

Wskazuje, że masz Świeci się czerwona lampka oleju w Volkswagen Golf 3 . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz silnik lub ryzykujesz uszkodzenie silnika. Następnie zadzwonić do mechanika aby mógł ustalić źródło awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i w konsekwencji kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej kwestia Pompa olejowa w takim przypadku będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию