Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka olejowa Volkswagen Golf, która pozostaje włączona

W dzisiejszych czasach pilnowanie pojazdu jest niezbędne, w rzeczywistości, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub nie bierzesz pod uwagę oznak nietypowych, ryzykujesz, że Twój pojazd mechaniczny zużyje. To jest dokładnie ten temat, na który będziemy odpowiadać w tym artykule, jednym ze znaków, który najbardziej przeszkadza właścicielom samochodów, jest kontrolka oleju w Volkswagen Golf . Aby pomóc Ci ocenić tę lampkę ostrzegawczą, najpierw dowiemy się, co oznacza ta lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagenie Golfie, a następnie za chwilę co zrobić, jeśli w Volkswagenie Golfie zaświeci się kontrolka oleju? .

Lampka kontrolna oleju w Volkswagenie Golfie

Rola lampki olejowej w Volkswagenie Golfie

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią od zainteresowanie lampą olejową w Volkswagenie Golfie . Ten sygnał jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, faktem jest, że z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony, powinien oznaczać ochronę Twojej jednostki silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil poważnie uszkodzić jednostkę silnika. Działanie oleju silnikowego polega na smarowaniu wszystkich kół zębatych silnika i unikaniu najmniejszego tarcia, chłodzeniu jednostki silnika i usuwaniu osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym elementom pracować bez zepsucia, jednostka silnikowa pracująca bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. W związku z tym ważne jest, aby zawsze mieć wystarczająco dobry poziom oleju i ciśnienie, aby mieć pewność, że działa we właściwych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Volkswagena Golfa, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volkswagenie Golfie 5?

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagenie Golfie?

Przejdziemy teraz do różnych wyjaśnień lampka ostrzegawcza oleju w silniku zapalająca się w Volkswagenie Golfie . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto komplikacje związane z tym ostrzeżeniem:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, oznacza to, że twój poziom oleju nie jest wystarczająco dobry.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który jest przydatny do ciągłego monitorowania poziomu oleju w silniku Twojego Volkswagena Golfa, może zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą oleju w Twoim pojeździe silnikowym. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojego Volkswagena Golfa!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, problem z pompą oleju spowoduje, że zapali się czerwona lampka oleju na desce rozdzielczej Twojego Volkswagena Golfa, olej nie będzie już prawidłowo płynął w Twoim silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo ważne.

Co się stanie, jeśli kontrolka oleju włączy się w Twoim Volkswagenie Golfie?

Postaramy się teraz podać działania, które należy wykonać w przypadku lampka ostrzegawcza oleju zapalająca się lub migająca w Volkswagenie Golfie .

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Golfie pali się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w natychmiastowym niebezpieczeństwie , jednak jazda z tą lampką nie jest mądrą decyzją bo pokazuje że Twój poziom oleju jest niewystarczający . Dlatego konieczne jest: sprawdź poziom oleju jak najszybciej i sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Volkswagenie Golfie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który dotyczy tego problemu, jeśli jest to Twoja okoliczność.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Golfa 6?

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Golfie świeci się czerwony wziernik oleju?

Oznacza to, że masz w Volkswagenie Golfie pali się czerwona lampka oleju . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz silnik lub ryzykujesz uszkodzeniem jednostki silnika. Następnie zadzwonić do mechanika samochodowego aby mógł określić przyczynę awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i dlatego kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej kwestia Pompa olejowa i w takiej sytuacji będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию