Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy Lexusem GX

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i jest wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Lexusa GX, może wskazywać na różne rzeczy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Lexusie GX, a następnie różne przyczyny zapalania się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Lexusa GX?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, czyli w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zaświecić po włączeniu Lexusa GX, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i muszą zgasnąć po kilku chwilach pracy silnika. Dlatego nie oczekuje się, że ta kontrolka podgrzewania będzie świecić lub świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może pokazać kilka awarii, postaramy się wyjaśnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Kierownica zablokowana w moim Lexusie GX, co mogę zrobić?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Lexusem GX?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Lexusa GX lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli właściwie zrozumieć motyw zapalania się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Lexusa GX i traci moc

Pierwsza sytuacja polega na wykryciu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Lexusem GX i że również dochodzi do utraty mocy. W takim przypadku jego piorun można opisać różnymi komplikacjami. Oto lista najważniejszych czynników:

 • Problem z zaworem EGRfaktycznie jak przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany, w tym przypadku logiczne jest że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy Lexusem GX bo jest to jeden z problemów ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może powodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenia w wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jej prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Lexusie GX w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Lexusa GX?

Lampka świecy żarowej świeci lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Lexusa GX

Na koniec przedstawimy Ci przyczyny świecenia się świecy żarowej, która zapala się w Twoim Lexusie GX, a Ty nie odczuwasz żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, radzimy udać się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Więcej wskazówek dotyczących Lexusa GX znajdziesz w kategorii Lexus GX.

 • Ссылка на основную публикацию