Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Audi A2

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, auto jest skomplikowane i jest wiele czynników, przez które może się zapalić światło. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Audi A2, może wskazywać na różne problemy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Audi A2, a następnie poznamy różne motywy, które zapala się podczas jazdy

Do czego służy światło świecy żarowej mojego Audi A2?

Podstawową rolą świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu symbolizowany przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Audi A2, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może wskazywać na wiele problemów, postaramy się podsumować te najważniejsze.

Weiterlesen:
W moim Audi A2 pali się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Co zrobić, jeśli podczas jazdy moim Audi A2 zapali się kontrolka świecy żarowej?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Twoim Audi A2 lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie Cię o problemie innym niż świece zapłonowe, sprawdzimy to teraz. Bez względu na przyczynę, przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć motyw zapalania się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Audi A2 i traci moc

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zauważysz, że Twoja kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy swoim Audi A2 i że również doświadczasz utraty mocy. W takim przypadku różne problemy mogą tłumaczyć jego obecność. Oto lista najważniejszych czynników:

 • Wydanie zaworu EGRowszem jeśli doznasz utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany, w tym przypadku racjonalne jest żeby twoja kontrolka podgrzewania zapalała się podczas jazdy na Audi A2 bo to jedna z awarii których jest miał cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenie pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatni problem, który może doprowadzić do świecenia się lampki kontrolnej w Twoim Audi A2 w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Audi A2, co robić ?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Audi A2

Na koniec przedstawimy Ci motywy świecenia świecy żarowej, która zapali się w Twoim Audi A2, a Ty nie poczujesz żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo znaleźć go sam, zalecamy udanie się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Audi A2, spójrz na kategorię Audi A2.

 • Ссылка на основную публикацию