Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Audi A5

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których może zapalić się światło. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Audi A5, może to sugerować pewne problemy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Audi A5, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy światło świecy żarowej mojego Audi A5?

Podstawowym celem świecenia świecy żarowej silnika, czyli: przez większość czasu jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Audi A5, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może ujawnić kilka awarii, postaramy się podsumować główne.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Audi A5?

Co zrobić, jeśli podczas jazdy moim Audi A5 zapali się kontrolka świecy żarowej?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Audi A5 lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie o usterce innej niż świeca zapłonowa, przyjrzymy się temu teraz. Niezależnie od przypadku podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli dokładnie zrozumieć przyczynę zapalenia się żarówek.

Zapala się żarówka mojego Audi A5 i traci moc

Pierwsza sytuacja polega na tym, że zauważasz, że podczas jazdy swoim Audi A5 zapala się kontrolka świecy żarowej, a także wiesz o utracie mocy. W tym przypadku pewne problemy mogą wyjaśnić jego obecność. Oto lista głównych motywów:

 • Problem z zaworem EGRw rzeczywistości jeśli dojdzie do utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany, w tym przypadku należy się spodziewać że zapali się kontrolka podgrzewania podczas jazdy na Audi A5 bo to jedna z awarii których ma Cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zaburzeniem wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, zatarty wtryskiwacz lub pompa wtryskowa uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatni problem, który może doprowadzić do świecenia się lampki kontrolnej w Twoim Audi A5 w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Światło stopu Audi A5 pozostaje włączone, co robić?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Audi A5

Podsumowując, przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Audi A5 bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, radzimy udać się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Audi A5, przejdź do naszej kategorii Audi A5.

 • Ссылка на основную публикацию