Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim BMW serii 2

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i są różne motywy zapalania się światła. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy BMW serii 2, może ujawnić różne problemy. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim BMW serii 2, a następnie różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel mojej świecy żarowej BMW serii 2?

Główną rolą świecy żarowej silnika, która jest ogólnie symbolizowany przez żółtą cewkę, ma zapewnić, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zaświecić po włączeniu BMW serii 2, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach pracy silnika. W związku z tym to światło podgrzewania nie powinno pozostawać ani zapalać się podczas jazdy pojazdem silnikowym. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może ujawnić różne awarie, postaramy się opisać te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Bmw Serie 2 F22?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim BMW serii 2?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy BMW serii 2 lub w dowolnym momencie innym niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie zrozumieć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego BMW serii 2 i mam problem z utratą mocy

Pierwszą możliwością jest rozpoznanie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy BMW serii 2 i że również dochodzi do utraty mocy. W takim przypadku różne powikłania mogą zademonstrować jej piorun. Oto lista najważniejszych motywów:

 • Problem z zaworem EGRowszem jeśli doznasz utraty mocy to możliwe, że twój zawór EGR jest zapchany, w takim przypadku jest oczywiste, że podczas jazdy BMW Serii 2 zapala się kontrolka podgrzewania bo jest to jeden z problemów ma cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłócenia wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w BMW serii 2 w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Bmw Serie 2 F22?

Kontrolka świecy żarowej świeci lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego BMW serii 2

Podsumowując, przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim BMW serii 2 bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu silnikowego. Zwykle jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących BMW serii 2, przejdź do naszej kategorii BMW serii 2.

 • Ссылка на основную публикацию