Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem Cobalt

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, auto jest skomplikowane i istnieje wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Cobalt, może to oznaczać kilka problemów. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolecie Cobalt, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaką rolę pełni światło świecy żarowej Chevrolet Cobalt?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu reprezentowana przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. Rzeczywiście, musi zapalić się po włączeniu Chevroleta Cobalt, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że lampka podgrzewania będzie świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może ujawnić kilka problemów, postaramy się wskazać te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Chevrolecie Cobalt?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Chevroletem Cobalt?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Chevroletem Cobalt lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie o usterce innej niż świeca zapłonowa, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli dokładnie zrozumieć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Świeci się kontrolka Chevrolet Cobalt i mam przerwę w zasilaniu

Pierwsza możliwość polega na tym, że zauważysz, że podczas jazdy Chevroletem Cobalt zapala się kontrolka świecy żarowej, a także tracisz moc. W tym przypadku kilka obaw może zademonstrować jego piorun. Oto lista najważniejszych czynników:

 • Problem z zaworem EGR, w rzeczywistości jeśli przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany, w tym przypadku oczekuje się że zapali się kontrolka podgrzewania podczas jazdy Chevroletem Cobalt bo jest to jeden z problemów ma na celu powiadamianie. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może powodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenia w wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie, ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolet Cobalt w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś napotkać szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Chevrolecie Cobalt ?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta Cobalt

Na koniec przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Chevrolecie Cobalt, a Ty nie odczuwasz żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Chevroleta Cobalt, spójrz na kategorię Chevrolet Cobalt.

 • Ссылка на основную публикацию