Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem HHR

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, pojazd jest skomplikowany i istnieje wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. W przypadkach, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Twoim Chevroletem HHR, może ujawnić kilka rzeczy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolecie HHR, a następnie jakie są różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Chevroleta HHR?

Główną rolą świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków reprezentowana przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Chevroleta HHR, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i muszą zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. W związku z tym to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy pojazdem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może pokazać kilka awarii, postaramy się wskazać te główne.

Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w Chevrolecie HHR?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Chevroletem HHR?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Twoim Chevroletem HHR lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie Cię o usterce innej niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Niezależnie od przypadku, przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie zrozumieć motyw zapalenia światła jarzeniowego.

Zapala się kontrolka poświaty mojego Chevroleta HHR i mam przerwę w zasilaniu

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zauważysz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem HHR i że również doświadczasz utraty mocy. W takim przypadku kilka problemów może wyjaśnić jego piorun. Oto lista głównych czynników:

 • Problem z zaworem EGRfaktycznie jeśli doznasz utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany, w tym przypadku logiczne jest że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy na Chevrolecie HHR bo to jest jeden z problemów z którymi ma Cię powiadomić. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zakłóceniem pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie, ostatni problem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolecie HHR w połączeniu z utratą mocy, polega na tym, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Chevrolecie HHR ?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta HHR

Na koniec przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Chevrolecie HHR bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. W większości przypadków jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby naprawić problem.
 • Masz fałszywy styk gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne rozwiązania, bo nie jest łatwo go znaleźć samemu, zalecamy udanie się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta HHR, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet HHR.

 • Ссылка на основную публикацию