Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem Sonic

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i jest wiele powodów, dla których może pojawić się światło. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Sonic, może wskazać kilka problemów. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolet Sonic, a następnie różne wyjaśnienia, które zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Chevroleta Sonic?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi zapalić się po włączeniu Chevroleta Sonic, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może pokazać wiele problemów, postaramy się wskazać te główne.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chevrolecie Sonic ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Chevroletem Sonic?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Chevroletem Sonic lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie o usterce innej niż świeca zapłonowa, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby dokładnie zrozumieć wyjaśnienie zapalenia się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Chevroleta Sonic i traci moc

Pierwsza możliwość polega na stwierdzeniu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Sonic i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka obaw może świadczyć o jego obecności. Oto lista głównych motywów:

 • Problem zaworu EGRfaktycznie jeśli dojdzie do utraty mocy to możliwe że zatkany jest twój zawór EGR, w tym przypadku racjonalne jest żeby twoja kontrolka podgrzewania zapalała się podczas jazdy Chevroletem Sonic bo jest to jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłóceń w pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolet Sonic w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś doświadczyć szarpnięć z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Chevrolecie Sonic?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta Sonic

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące kontrolki świecy żarowej, która zapala się w Twoim Chevrolet Sonic bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Generalnie jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Chevroleta Sonic, spójrz na kategorię Chevrolet Sonic.

 • Ссылка на основную публикацию