Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem Sparkiem

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest wymyślny i są różne motywy, dla których może zapalić się światło. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Spark, może to sygnalizować różne problemy. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolecie Spark, a następnie różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel mojej świecy żarowej Chevrolet Spark?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Chevroleta Sparka, aby powiedzieć, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. Dlatego to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może pokazywać wiele awarii, postaramy się wyszczególnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Chevrolecie Spark, co robić ?

Co zrobić, jeśli podczas jazdy moim Chevroletem Sparkiem zapali się kontrolka świecy żarowej?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Chevroletem Sparkiem lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie Cię o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli właściwie zrozumieć wyjaśnienie zapalenia się światła jarzeniowego.

Świeci się kontrolka poświaty mojego Chevroleta Sparka i mam przerwę w zasilaniu

Pierwszą możliwością jest to, że zauważysz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy swoim Chevroletem Sparkiem i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku różne obawy mogą zademonstrować jego piorun. Oto lista najważniejszych motywów:

 • Problem zaworu EGR, w rzeczywistości jeśli doznasz utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany , w tym przypadku rozsądnie jest aby twoja kontrolka podgrzewania zapalała się podczas jazdy Chevroletem Spark ponieważ jest to jedna z awarii których ma na celu ostrzeżenie. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłócenia wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolet Spark w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś czuć szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Chevrolecie Spark ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta Sparka

Na koniec przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Chevrolecie Spark bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, radzimy udać się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Chevroleta Spark, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Spark.

 • Ссылка на основную публикацию