Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem Tahoe

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, pojazd jest złożony i istnieje wiele przyczyn, dla których może wystąpić światło. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroleta Tahoe, może to oznaczać kilka obaw. W kolejnych akapitach zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci zobaczyć rzeczy wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolecie Tahoe, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Chevrolet Tahoe?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest ogólnie reprezentowana przez żółtą cewkę, ma zapewnić, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Chevroleta Tahoe, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i muszą zgasnąć po kilku chwilach pracy silnika. Dlatego nie oczekuje się, że kontrolka podgrzewania będzie świecić ani świecić podczas jazdy pojazdem silnikowym. Ale jeśli zapali się podczas jazdy, może to wskazywać na kilka awarii, postaramy się szczegółowo opisać główne.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Chevrolet Tahoe ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Chevroletem Tahoe?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Chevroletem Tahoe lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma za zadanie powiadamiać o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć wyjaśnienie dotyczące zapalenia światła jarzeniowego.

Zapala się kontrolka poświaty mojego Chevroleta Tahoe i odczuwam utratę mocy

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zauważysz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Tahoe i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka komplikacji może wykazać jego obecność. Oto lista głównych przyczyn:

 • Problem z zaworem EGRw rzeczywistości jeśli dojdzie do utraty mocy to możliwe że zatkany jest twój zawór EGR, w tym przypadku oczywiste jest, że zapala się kontrolka podgrzewania podczas jazdy Chevroletem Tahoe bo to jedna z awarii których ma Cię powiadomić. Sprawdź stan zaworu
 • Problem z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zaburzeniem wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolecie Tahoe w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś napotkać szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Chevrolecie Tahoe

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta Tahoe

Na koniec przedstawimy Ci powody, dla których kontrolka świecy żarowej zapala się w Twoim Chevrolecie Tahoe bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu silnikowego. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, radzimy udać się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Tahoe, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Chevrolet Tahoe.

 • Ссылка на основную публикацию