Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Chevroletem Traverse

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele przyczyn zapalenia się światła. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Chevroletem Traverse, może to sygnalizować kilka obaw. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Chevrolecie Traverse, a następnie jakie motywy zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Chevroleta Traverse?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest ogólnie reprezentowana przez żółtą cewkę, ma zagwarantować prawidłowe działanie świec żarowych. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Chevroleta Traverse, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i muszą zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że lampka podgrzewania będzie świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może wskazywać na wiele problemów, postaramy się wyjaśnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Chevrolecie Traverse?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Chevroletem Traverse?

Lampka żarowa, która zapala się podczas jazdy Chevroletem Traverse lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie o usterce innej niż świeca zapłonowa, przyjrzymy się temu teraz. Niezależnie od przypadku, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli precyzyjnie zinterpretować wyjaśnienie zapalenia się żarówek jarzeniowych.

Świeci się kontrolka mojego Chevroleta Traverse i widzę utratę mocy

Pierwszą możliwością jest wykrycie, że podczas jazdy Chevroletem Traverse zapaliła się kontrolka świecy żarowej, a także utrata mocy. W takim przypadku kilka obaw może tłumaczyć jego obecność. Oto lista najważniejszych przyczyn:

 • Problem zaworu EGRfaktycznie jak przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany, w takim przypadku logiczne jest że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy Chevroletem Traverse bo jest to jedna z kwestii o czym ma Cię powiadomić. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłócenia wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jej prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Chevrolet Traverse w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś czuć szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Chevrolet Traverse?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Chevroleta Traverse

Na koniec przedstawimy Ci motywy świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Chevrolet Traverse bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Zwykle jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, sprawdź najpierw inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samemu, zachęcamy do udania się do mechanika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Chevrolet Traverse, zajrzyj do kategorii Chevrolet Traverse.

 • Ссылка на основную публикацию