Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Citroen Cactus

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, auto jest skomplikowane i istnieje wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Twoim Citroen Cactus, może pokazywać kilka rzeczy. W kolejnych akapitach zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci zobaczyć rzeczy wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Citroen Cactus, a następnie poznamy różne motywy, które zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel mojej świecy żarowej Citroen Cactus?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest ogólnie reprezentowana przez żółtą cewkę, ma zagwarantować prawidłowe działanie świec żarowych. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Citroena Cactusa, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Ale jeśli zapali się podczas jazdy, może to wskazywać na różne awarie, postaramy się podsumować główne.

Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Citroen Cactus, co robić ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Citroen Cactus?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Twoim Citroen Cactus lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać Cię o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Niezależnie od przypadku, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, co pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Mój Citroen Cactus świeci się i mam utratę mocy

Pierwsza sytuacja polega na tym, że zauważasz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy swoim Citroen Cactus i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka problemów może świadczyć o jego obecności. Oto lista głównych czynników:

 • Problem z zaworem EGR, w rzeczywistości jeśli dotknie Cię utrata mocy to możliwe że Twój zawór EGR jest zablokowany , w takim przypadku logiczne jest że Twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy Citroen Cactus bo jest to jeden z problemów które ma cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zaburzeniem wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jej prawidłowe funkcjonowanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Citroen Cactus w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Citroen Cactus, który przyspiesza sam

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Citroena Cactusa

Podsumowując, podamy Ci motywy świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Citroen Cactus bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Citroen Cactus, przejdź do naszej kategorii Citroen Cactus.

 • Ссылка на основную публикацию