Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Citroenem C3 Aircross

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i jest wiele powodów, dla których może pojawić się światło. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Citroena C3 Aircross, może to sygnalizować pewne obawy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Citroen C3 Aircross, a następnie poznamy różne wyjaśnienia, które zapala się podczas jazdy

Jaka jest rola światła świecy żarowej mojego Citroena C3 Aircross?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby zagwarantować, że świece żarowe działają skutecznie. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Citroena C3 Aircross, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że ta kontrolka podgrzewania będzie świecić lub świecić podczas jazdy samochodem. Niemniej jednak, jeśli włączy się podczas jazdy, może ujawnić różne awarie, postaramy się szczegółowo opisać główne.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Citroen C3 Pluriel, co robić ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Citroenem C3 Aircross?

Lampka żarowa, która zapala się podczas jazdy Twoim Citroen C3 Aircross lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie Cię o usterce innej niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się żarówek.

Zapala się żarówka mojego Citroena C3 Aircross i widzę utratę mocy

Pierwsza możliwość polega na wykryciu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy swoim Citroenem C3 Aircross i że również doświadczasz utraty mocy. W takim przypadku pewne obawy mogą tłumaczyć jego obecność. Oto lista głównych powodów:

 • Problem zaworu EGRowszem jeśli przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany, w tym przypadku należy się spodziewać że zapali się kontrolka podgrzewania podczas jazdy Citroenem C3 Aircross bo jest to jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbodoładowania i zakłócenia w pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jej prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Citroen C3 Aircross w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Citroen C3 Pluriel, co robić ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Citroena C3 Aircross

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twoim Citroen C3 Aircross bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. W większości przypadków jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby naprawić problem.
 • Masz fałszywy styk gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samemu, zachęcamy do udania się do swojego warsztatu.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen C3 Aircross, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C3 Aircross.

 • Ссылка на основную публикацию