Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Citroenem Nemo

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i istnieje wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Citroena Nemo, może sygnalizować różne rzeczy. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Citroenie Nemo, a następnie jakie są powody, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Citroen Nemo?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Citroena Nemo, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że lampka podgrzewania będzie świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może sugerować wiele problemów, postaramy się podsumować te najważniejsze.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Citroen Nemo

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Citroenem Nemo?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy swoim Citroenem Nemo lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, sprawdzimy to teraz. Bez względu na przyczynę, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Citroena Nemo i widzę utratę mocy

Pierwszą możliwością jest wykrycie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy swoim Citroenem Nemo i że również doświadczasz utraty mocy. W takim przypadku różne problemy mogą tłumaczyć jego piorun. Oto lista najważniejszych czynników:

 • Wydanie zaworu EGR, w rzeczywistości jak przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany , w takim przypadku racjonalne jest żeby twoja kontrolka podgrzewania zapalała się podczas jazdy na Citroen Nemo bo to jedna z kwestii który ma Cię ostrzegać. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może powodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenia w pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Citroen Nemo w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś napotkać szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Citroenie Nemo ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Citroena Nemo

Na koniec przedstawimy Ci powody, dla których kontrolka świecy żarowej zapala się w Twoim Citroen Nemo bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena Nemo, przejdź do naszej kategorii Citroen Nemo.

 • Ссылка на основную публикацию