Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fiatem Tipo

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których może się pojawić światło. W przypadkach, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Fiatem Tipo, może wskazywać na pewne rzeczy. W kolejnych akapitach zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci zobaczyć rzeczy wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Fiacie Tipo, a następnie różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy światło świecy żarowej mojego Fiata Tipo?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, czyli przez większość czasu symbolizowany przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Fiata Tipo, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może pokazywać różne awarie, postaramy się podsumować główne.

Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Fiacie Tipo

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Fiatem Tipo?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Fiatem Tipo lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma na celu powiadomienie o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się lampki jarzeniowej.

Zapala się żarówka mojego Fiata Tipo i odczuwam utratę mocy

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zauważysz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Fiatem Tipo i że wiesz również o utracie mocy. W tym przypadku pewne obawy mogą wyjaśnić jego piorun. Oto lista głównych motywów:

 • Problem zaworu EGRfaktycznie jak przejedziesz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany w takim przypadku należy się spodziewać że zapali się kontrolka podgrzewania podczas jazdy Fiatem Tipo bo to jedna z awarii które ma na celu powiadamianie użytkownika. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może powodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenia w pracy turbosprężarki.
 • Kłopoty związane z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest wadliwa przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jej prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Fiacie Tipo w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś napotkać szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Fiacie Tipo?

Kontrolka świecy żarowej świeci lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Fiata Tipo

Na koniec przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Fiacie Tipo bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Zwykle jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Fiata Tipo, przejdź do naszej kategorii Fiat Tipo.

 • Ссылка на основную публикацию