Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Hyundai Veloster

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, auto jest skomplikowane i jest wiele przyczyn, dla których może się pojawić światło. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Hyundai Veloster, może to oznaczać pewne problemy. W tym poście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Hyundai Veloster, a następnie różne wyjaśnienia, które zapalają się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Hyundai Veloster?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zaświecić po włączeniu Hyundai Veloster, aby poinformować, że podgrzewają powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może sugerować wiele problemów, postaramy się wyjaśnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
How to fix gearbox leak on Hyundai Veloster ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Hyundai Veloster?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Hyundai Veloster lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby dokładnie zrozumieć motyw zapalania się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka Hyundai Veloster i mam przerwę w zasilaniu

Pierwsza sytuacja polega na rozpoznaniu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Hyundai Veloster i że również doświadczasz utraty mocy. W takim przypadku pewne problemy mogą wyjaśnić jego piorun. Oto lista najważniejszych przyczyn:

 • Wydanie zaworu EGRw rzeczywistości, jeśli dotknie Cię utrata mocy, możliwe, że Twój zawór EGR jest zapchany, w takim przypadku należy się spodziewać, że podczas jazdy Hyundai Veloster zapali się kontrolka podgrzewania, ponieważ jest to jeden z problemów które ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenie wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się lampki kontrolnej w Twoim Hyundai Veloster w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
When to change the particulate filter on Hyundai Veloster ?

Lampka świecy żarowej świeci lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Hyundaia Veloster

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twoim Hyundai Veloster bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Zwykle jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hyundai Veloster, spójrz na kategorię Hyundai Veloster.

 • Ссылка на основную публикацию