Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Jaguarem XF

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiadujesz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, pojazd jest skomplikowany i jest wiele czynników, które mogą spowodować zapalenie się światła. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Jaguara XF, może sygnalizować kilka problemów. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Jaguar XF, a następnie różne wyjaśnienia, które zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Jaguara XF?

Podstawową rolą świecy żarowej silnika, która jest najczęściej symbolizowanym przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Jaguara XF, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może sugerować różne kłopoty, postaramy się opisać te najważniejsze.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Jaguar XF, która pozostaje włączona

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Jaguarem XF?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Jaguara XF lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć wyjaśnienie dotyczące zapalenia światła jarzeniowego.

Mój Jaguar XF zapala się i traci moc

Pierwszą możliwością jest wykrycie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Jaguara XF, a także utrata mocy. W takim przypadku kilka problemów może opisać jego obecność. Oto lista najważniejszych czynników:

 • Problem zaworu EGRowszem, jeśli doznasz utraty mocy, możliwe, że Twój zawór EGR jest zablokowany, w tym przypadku należy się spodziewać, że podczas jazdy Jaguarem XF zapali się kontrolka podgrzewania, ponieważ jest to jeden z problemów powinien cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zaburzeń w działaniu turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki Jaguara XF w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś doświadczyć szarpnięć z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Jaguar XF, które pozostaje włączone

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Jaguara XF

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twoim Jaguar XF bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Zwykle jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Jaguara XF, spójrz na kategorię Jaguar XF.

 • Ссылка на основную публикацию