Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Land Roverem Evoque

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie dowiesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których może się pojawić światło. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Land Roverem Evoque, może sugerować różne rzeczy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Land Roverze Evoque, a następnie jakie są różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaka jest rola świecy żarowej mojego Land Rovera Evoque?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Land Rovera Evoque, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że lampka podgrzewania będzie świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może sugerować kilka problemów, postaramy się podsumować te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Land Roverze Evoque?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Land Roverem Evoque?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Land Roverem Evoque lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać Cię o problemie innym niż świece zapłonowe, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Mój Land Rover Evoque zapala się i widzę utratę mocy

Pierwsza sytuacja polega na stwierdzeniu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Land Roverem Evoque i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku różne problemy mogą tłumaczyć jego obecność. Oto lista najważniejszych powodów:

 • Problem zaworu EGR, w rzeczywistości jeśli dojdzie do utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany , w tym przypadku oczywiste jest że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy Land Roverem Evoque bo jest to jeden z problemów ma cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbodoładowania i zaburzenia wydajności turbodoładowania.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Land Roverze Evoque w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Land Rovera Evoque?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Land Rovera Evoque

Podsumowując, podamy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twoim Land Roverze Evoque bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Land Rovera Evoque, spójrz na kategorię Land Rover Evoque.

 • Ссылка на основную публикацию