Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Land Roverem Freelanderem

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, samochód jest skomplikowany i jest wiele powodów, dla których może się zapalić światło. W przypadkach, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Land Roverem Freelanderem, może to sygnalizować kilka problemów. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Land Roverze Freelander, a następnie różne przyczyny, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Land Rover Freelander?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków symbolizowanym przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Land Rovera Freelandera, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach pracy silnika. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może pokazać kilka problemów, postaramy się podsumować główne.

Weiterlesen:
Jak zablokować Land Rovera Freelander z rozładowaną baterią?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Land Roverem Freelanderem?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Land Roverem Freelanderem lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma na celu powiadomienie o problemie innym niż świece zapłonowe, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie zinterpretować wyjaśnienie zapalenia światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Land Rovera Freelandera i odczuwam utratę mocy

Pierwszą możliwością jest wykrycie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Land Roverem Freelanderem, a także utrata mocy. W tym przypadku kilka obaw może opisać jego piorun. Oto lista głównych przyczyn:

 • Problem zaworu EGRowszem, jeśli dotknie Cię utrata mocy, możliwe, że Twój zawór EGR jest zapchany, w takim przypadku logiczne jest, że kontrolka podgrzewania włącza się podczas jazdy Land Roverem Freelanderem, ponieważ jest to jedna z awarii który ma Cię ostrzegać. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może powodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenia w wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki na Land Roverze Freelander w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak czyścić wtryskiwacze Land Rovera Freelandera?

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Land Rovera Freelandera

Na koniec podamy Ci przyczyny świecenia się kontrolki świecy żarowej, która zapala się w Twoim Land Roverze Freelander bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do technika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Land Rovera Freelandera, spójrz na kategorię Land Rover Freelander.

 • Ссылка на основную публикацию