Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Lincolnem MKC

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których światło może się zapalić. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Lincolna MKC, może ujawnić kilka problemów. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Lincoln MKC, a następnie różne wyjaśnienia, które zapalają się podczas jazdy

Jaki jest cel mojej świecy żarowej Lincoln MKC?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest najczęściej symbolizowanym przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Lincolna MKC, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może ujawnić różne problemy, postaramy się wyszczególnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Lincolnie MKS

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Lincolnem MKC?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Lincolnem MKC lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu powiadomienie o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Niezależnie od przypadku, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli dokładnie zrozumieć wyjaśnienie zapalenia się żarówek.

Zapala się moja żarówka Lincoln MKC i przechodzę przez utratę mocy

Pierwsza możliwość polega na tym, że zauważysz, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Lincolnem MKC i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka problemów może zademonstrować jego piorun. Oto lista najważniejszych motywów:

 • Wydanie zaworu EGRowszem jak dotknie Cię utrata mocy to możliwe że Twój zawór EGR jest zablokowany w tym przypadku logiczne jest że Twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy na Lincoln MKC bo jest to jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbodoładowania i zaburzenia wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się lampki kontrolnej w Twoim Lincoln MKC w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje na Lincoln MKS

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Lincolna MKC

Podsumowując, przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twoim Lincoln MKC bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Lincoln MKC, przejdź do naszej kategorii Lincoln MKC.

 • Ссылка на основную публикацию