Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Mercedesem Classe B

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, auto jest skomplikowane i istnieje wiele przyczyn, dla których może się zapalić światło. W przypadkach, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Mercedesem Classe B, może to oznaczać pewne problemy. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Mercedesie Classe B, a następnie różne motywy, które zapala się podczas jazdy

Jaka jest rola światła świecy żarowej mojego Mercedesa Classe B?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, czyli ogólnie reprezentowana przez żółtą cewkę, ma zagwarantować, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Mercedesa klasy B, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku chwilach pracy silnika. W związku z tym to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może sugerować kilka kwestii, postaramy się wyjaśnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Mercedes Classe B ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Mercedesem Classe B?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Twoim Mercedesem Classe B lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu ostrzeżenie Cię o usterce innej niż świeca zapłonowa, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli precyzyjnie zinterpretować wyjaśnienie zapalenia się żarówek jarzeniowych.

Zapala się żarówka mojego Mercedesa Classe B i mam utratę mocy

Pierwsza sytuacja polega na tym, że zdajesz sobie sprawę, że Twoja kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Twoim Mercedesem Classe B i że wiesz również o utracie mocy. W tym przypadku pewne kłopoty mogą opisać jego piorun. Oto lista najważniejszych przyczyn:

 • Problem z zaworem EGRw rzeczywistości jak przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany w takim przypadku to oczywiste że zapala się kontrolka podgrzewania podczas jazdy Mercedesem Klasa B bo to jedna z kwestii o czym ma Cię powiadomić. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może spowodować doładowanie turbosprężarki i zakłócenie pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Mercedesie Classe B w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś dostać szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Mercedesie Classe B 2 ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w osiągach mojego Mercedesa klasy B

Na koniec przedstawimy Ci motywy świecy żarowej, która zapali się w Twoim Mercedesie Classe B bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samemu, zachęcamy do udania się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Mercedesa klasy B, spójrz na kategorię Mercedes klasy B.

 • Ссылка на основную публикацию