Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Peugeot 4007

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, auto jest skomplikowane i jest wiele powodów, dla których może zapalić się światło. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Peugeotem 4007, może wykazywać różne obawy. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw zobaczymy, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Peugeot 4007, a następnie różne przyczyny zapala się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Peugeot 4007?

Podstawową rolą świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi zapalić się po włączeniu Peugeota 4007, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może to wskazywać na wielokrotne awarie, postaramy się wskazać te główne.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Peugeot 4007 ?

Co zrobić, jeśli podczas jazdy moim Peugeotem 4007 zapali się kontrolka świecy żarowej?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Peugeot 4007 lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma na celu poinformowanie Cię o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie przejście do narzędzia diagnostycznego pozwoli właściwie zinterpretować przyczynę zapalenia się żarówek.

Zapala się żarówka mojego Peugeota 4007 i mam problemy z mocą

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zauważysz, że podczas jazdy Peugeotem 4007 zapala się kontrolka świecy żarowej, a także dochodzi do utraty mocy. W takim przypadku różne problemy mogą tłumaczyć jego piorun. Oto lista głównych powodów:

 • Problem zaworu EGRfaktycznie jak przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany w tym przypadku racjonalne jest żeby twoja kontrolka podgrzewania zapalała się podczas jazdy na Peugeocie 4007 bo to jest jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłócenia wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Peugeot 4007 w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Problem z migaczem Peugeot 4007, co robić ?

Moja kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Peugeota 4007

Na koniec przedstawimy Ci przyczyny świecenia się kontrolki świecy żarowej, która zapala się w Twoim Peugeot 4007 bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w obwodzie elektrycznym, najpierw sprawdź inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, radzimy udać się do technika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 4007, spójrz na kategorię Peugeot 4007.

 • Ссылка на основную публикацию