Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Porsche Cayenne

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie dowiadujesz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, samochód jest wymyślny i są różne motywy zapalenia światła. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Porsche Cayenne, może to wskazywać na kilka wątpliwości. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Porsche Cayenne, a następnie różne wyjaśnienia, które zapalają się podczas jazdy

Jaki jest cel świecy żarowej mojego Porsche Cayenne?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Porsche Cayenne, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta lampka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może pokazywać różne problemy, postaramy się wskazać te główne.

Weiterlesen:
Okno zablokowane na Porsche Cayenne, co mogę zrobić?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Porsche Cayenne?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Porsche Cayenne lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma powiadamiać o usterce innej niż świeca zapłonowa, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Porsche Cayenne i traci moc

Pierwszym prawdopodobieństwem jest to, że zdajesz sobie sprawę, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Porsche Cayenne i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka obaw może świadczyć o jego obecności. Oto lista głównych motywów:

 • Problem zaworu EGRowszem jeśli przechodzisz przez utratę mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany, w takim przypadku należy się spodziewać że zapali się kontrolka podgrzewania podczas jazdy na Porsche Cayenne bo jest to jeden z problemów ma na celu powiadamianie. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zakłócenia w pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatni problem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Porsche Cayenne w połączeniu z utratą mocy, to fakt, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś czuć szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Porsche Cayenne, co robić ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Porsche Cayenne

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twoim Porsche Cayenne bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne opcje, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zachęcamy do udania się do technika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Więcej wskazówek na temat Porsche Cayenne znajdziesz w kategorii Porsche Cayenne.

 • Ссылка на основную публикацию