Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Porsche Macan

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie rozumiesz, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których może się pojawić światło. W przypadku, gdy Twój lampka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Porsche Macan, może to sygnalizować pewne problemy. W poniższych akapitach zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Porsche Macan, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaka jest rola światła świecy żarowej mojego Porsche Macan?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest ogólnie symbolizowany przez żółtą cewkę, ma zapewnić, że świece żarowe działają skutecznie. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Porsche Macan, aby poinformować, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach, gdy silnik pracuje. Dlatego nie oczekuje się, że ta kontrolka podgrzewania będzie świecić lub świecić podczas jazdy samochodem. Ale jeśli włączy się podczas jazdy, może to wskazywać na kilka problemów, postaramy się wyszczególnić główne.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Porsche Macan, co robić ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Porsche Macan?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Porsche Macan lub w dowolnym momencie innym niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby dokładnie zinterpretować przyczynę zapalenia się lampki jarzeniowej.

Zapala się żarówka mojego Porsche Macan i przechodzę przez utratę mocy

Pierwszą możliwością jest rozpoznanie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Porsche Macan, a także utrata mocy. W takim przypadku pewne kłopoty mogą opisać jego obecność. Oto lista głównych powodów:

 • Problem z zaworem EGRowszem jeśli doznasz utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany w tym przypadku jest oczywiste że zapala się kontrolka podgrzewania podczas jazdy na Porsche Macan bo to jest jeden z problemów którego jest przeznaczone do ostrzegania. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może prowadzić do doładowania turbosprężarki i zaburzeń w działaniu turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie ostatnią kwestią, która może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Twoim Porsche Macan w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś czuć szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Porsche Macan ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Porsche Macan

Na koniec przedstawimy Ci powody, dla których światło świecy żarowej zapala się w Twoim Porsche Macan, a Ty nie odczuwasz żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby pozbyć się problemu.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli chcesz więcej przewodników po Porsche Macan, przejdź do naszej kategorii Porsche Macan.

 • Ссылка на основную публикацию