Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Suzuki Grand Vitara

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie dowiadujesz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, samochód jest skomplikowany i istnieje wiele powodów, dla których może się pojawić światło. W przypadku, gdy Twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Suzuki Grand Vitara, może oznaczać różne rzeczy. W tym artykule zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twoim Suzuki Grand Vitara, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Jaka jest rola światła świecy żarowej mojego Suzuki Grand Vitara?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest przez większość czasu reprezentowana przez żółtą cewkę, jest zapewnienie, że świece żarowe działają skutecznie. Rzeczywiście, musi się zapalić po włączeniu Suzuki Grand Vitara, aby poinformować, że podgrzewają powietrze wlotowe w cylindrach i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy pojazdem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może ujawnić wiele problemów, postaramy się wyjaśnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Suzuki Vitara, który już nie przyspiesza

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moim Suzuki Grand Vitara?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Suzuki Grand Vitara lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu powiadomienie o usterce innej niż świeca zapłonowa, przyjrzymy się temu teraz. Bez względu na przyczynę, podłączenie Twojego pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli Ci właściwie zinterpretować motyw zapalenia się Twojego światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojego Suzuki Grand Vitara i odczuwam utratę mocy

Pierwsza sytuacja polega na wykryciu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Suzuki Grand Vitara i że wiesz również o utracie mocy. W tym przypadku inny problem może opisać jego piorun. Oto lista najważniejszych powodów:

 • Problem zaworu EGRw rzeczywistości jeśli dojdzie do utraty mocy to możliwe, że zatkany jest zawór EGR, w tym przypadku jest oczywiste, że podczas jazdy na Suzuki Grand Vitara zapala się kontrolka podgrzewania bo jest to jeden z problemów ma na celu powiadomienie. Sprawdź stan zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zakłóceniem pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie, ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Suzuki Grand Vitara w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś doświadczyć szarpnięć z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Suzuki Vitara, co mogę zrobić?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojego Suzuki Grand Vitara

Na koniec przedstawimy Ci powody, dla których kontrolka świecy żarowej zapala się w Twoim Suzuki Grand Vitara bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. Ogólnie jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo znaleźć go samodzielnie, zachęcamy do udania się do technika samochodowego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

 • Ссылка на основную публикацию