Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moją Kia Niro

Nowa lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej? Nie domyślasz się, dlaczego się nie wyłącza… To typowe, samochód jest skomplikowany i jest wiele powodów, dla których może pojawić się światło. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Kia Niro, może ujawnić różne obawy. W poniższych akapitach zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twojej Kia Niro, a następnie różne wyjaśnienia, które zapalają się podczas jazdy

Jaka jest rola mojej świecy żarowej Kia Niro?

Głównym celem świecy żarowej silnika, która jest w większości przypadków jest reprezentowana przez żółtą cewkę, aby upewnić się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Kia Niro, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. Dlatego to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy samochodem. Jeśli jednak włączy się podczas jazdy, może to sugerować kilka problemów, postaramy się wskazać te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Kia Niro ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moją Kia Niro?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Kia Niro lub w dowolnym innym momencie niż uruchomienie silnika, ma na celu powiadomienie o problemie innym niż świece zapłonowe, przyjrzymy się temu teraz. W każdym razie podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli właściwie zinterpretować przyczynę zapalenia się żarówek.

Zapala się moja żarówka Kia Niro i widzę utratę mocy

Pierwszą możliwością jest rozpoznanie, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Kia Niro, a także utrata mocy. W tym przypadku różne problemy mogą zademonstrować jego obecność. Oto lista najważniejszych motywów:

 • Problem z zaworem EGRowszem jesli dotknie Cię utrata mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zablokowany w tym przypadku jest oczywiste że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy na Kia Niro bo jest to jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbodoładowania i zaburzeniami wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest zniszczona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które wpływają na jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie, ostatni problem, który może doprowadzić do świecenia się lampki kontrolnej w Twojej Kia Niro w połączeniu z utratą mocy, jest to, że Twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś napotkać szarpnięcia spowodowane złym przepływem paliwa w silniku.
Weiterlesen:
When to change brake discs Kia Niro ?

Lampka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojej Kia Niro

Podsumowując, przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące świecy żarowej, która zapala się w Twojej Kia Niro bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne rozwiązania, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, sugerujemy udanie się do technika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Kia Niro, spójrz na kategorię Kia Niro.

 • Ссылка на основную публикацию