Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moją Kia Venga

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie dowiadujesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, pojazd jest skomplikowany i są różne przyczyny, dla których może się pojawić światło. Jeśli okaże się, że twoje kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Kia Venga, może to sygnalizować kilka rzeczy. W tym poście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twojej Kia Venga, a następnie różne wyjaśnienia, które zapala się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Kia Venga?

Głównym celem świecenia świecy żarowej silnika, czyli przez większość czasu symbolizowany przez żółtą cewkę, jest zapewnienie, że świece żarowe działają skutecznie. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Kia Venga, aby poinformować Cię, że podgrzewa powietrze wlotowe do cylindrów i musi zgasnąć po kilku minutach pracy silnika. W związku z tym to światło podgrzewania nie powinno się świecić ani świecić podczas jazdy pojazdem. Jeśli jednak zapali się podczas jazdy, może pokazywać różne problemy, postaramy się wyszczególnić te najważniejsze.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Kia Venga, co robić ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapali się podczas jazdy moją Kia Venga?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Kia Venga lub w innym czasie niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o problemie innym niż świece zapłonowe, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, podłączenie pojazdu do narzędzia diagnostycznego pozwoli ci dokładnie przetłumaczyć przyczynę zapalenia się żarówek.

Zapala się moja żarówka Kia Venga i mam utratę mocy

Pierwsza możliwość polega na tym, że zauważysz, że podczas jazdy Kia Venga zapala się kontrolka świecy żarowej, a także tracisz moc. W tym przypadku kilka problemów może opisać jego piorun. Oto lista najważniejszych przyczyn:

 • Wydanie zaworu EGRowszem, jeśli dotknie Cię utrata mocy, możliwe, że Twój zawór EGR jest zablokowany, w tym przypadku należy się spodziewać, że podczas jazdy na Kia Venga zaświeci się kontrolka podgrzewania, ponieważ jest to jedna z awarii których ma Cię powiadomić. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem z zaworem przelewowym turbo, w takiej sytuacji ECU nie może już kontrolować ciśnienia wlotowego turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbosprężarki i zakłóceniem pracy turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, albo wtryskiwacz, który się zatarł, albo pompa wtryskowa, która jest uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Ostatnim problemem, który może doprowadzić do świecenia się kontrolki w Kia Venga w połączeniu z utratą mocy, jest to, że filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś poczuć szarpnięcia z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Kia Venga

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojej Kia Venga

Na koniec przedstawimy Ci wyjaśnienia dotyczące kontrolki świecy żarowej, która zapala się w Twojej Kia Venga, a Ty nie odczuwasz żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu pojazdu. Ogólnie jest to problem elektroniczny:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki należy wymienić, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do warsztatu naprawczego.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Venga, zapoznaj się z naszą kategorią Kia Venga.

 • Ссылка на основную публикацию